ESILEHT   •   KONTAKT
MTY logo facebook
 
 
« Juuli »
ETKNRLP
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4     
 

"Liikumine on tervis"


Kõikide ürituste toimumisest antakse täpsemalt teada MTÜ Võrtsjärve Ühenduse kodulehel ning Facebooki lehe kaudu kuna Covid-19 olukorra tõttu ära jäänud tegevused korraldatakse jooksvalt. 

Taotleja: MITTETULUNDUSÜHING VÕRTSJÄRVE ÜHENDUS

Projekti eesmärk: Rahvastiku tervise arengukava 2009–2020 üldiseks strateegiliseks eesmärgiks on pikendada inimeste tervena elatud eluiga. Eraldi on arengukavas välja toodud viis temaatilist valdkonda, mis kajastavad sotsiaalse sidususe ja võrdsete võimaluste suurendamist, lastele tervisliku ja turvalise arengu tagamist, tervist toetava keskkonna kujundamist, tervislike eluviiside soodustamist ning tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse kindlustamist. Meie piirkonna ja maakondade tugevusteks on kindlasti erinevate spordirajatiste olemasolu.

Ühisprojekti eesmärgiks on inimeste liikumisharrastuste muutmine, alustades inimesest endast. Soovime leida viise ja julgustust , kuidas liikuda ja olla terve ilma eriliste abivahenditeta (jõusaal, terviserada, palliplats jne jne). Projekti lõppedes oskab inimene leida motivatsiooni ja näha võimalusi, kuidas elada tervelt ja täisväärtuslikult.

Ühisprojekti teemaks ei ole niivõrd sportimine, vaid liikumine ja toitumine õiges suunas. Tervislikust eluviisist saab loomulik elustiil

Oma ühisprojektiga soovime tõmmata rohkem tähelepanu meie piirkonna laste, täiskasvanute ja pensionäride tervisele. Väikeste tegevustega saame panna inimesed tervemalt mõtlema, liikuma ja tervelt elama. Läbi tervist edendavate tegevuste kasvab inimeste teadlikkus enda individuaalsest tervisest- testime inimeste toitumisharjumisi, liikumisharjumusi ning muudame neid paremuse suunas. Inimene, kes ei liigu üldse, on projekti lõppedes füüsiliselt aktiivne vähemalt pooltel päevadel nädalas. Toitutakse teadlikumalt. Tervislik toitumine ja liikumine saab inimeste igapäevaseks osaks.

Projekti partneriks on  Viljandimaa Spordiliit 

Projekti toetus: 24372.- eur